Share the post "Fotoepilacja: pozbądź się włosów na dobre
- Podziel się...
Fotoepilacja, czyli światło pulsacyjne, to ostateczna technika usuwania włosów, która jest bardzo modna, ale sprawdza się na rynku od, mniej więcej, 15 lat. Nadal jednak wymaga pewnej ostrożności, aby uniknąć poważnych powikłań. Choć teraz jest taniej niż w pierwszych latach, to nadal jest to spora inwestycja. Uważajcie na oferty z cenami znacznie poniżej rynkowych, bo jak wiadomo, tanie może być drogie. Zaleca się, aby zabieg ten był wykonywany wyłącznie przez dermatologów.
Otrzymuj ekskluzywne treści i zakwalifikuj się do pełnego przeglądu. Zarejestruj się już teraz!
Jak działa fotoepilacja?
Fotoepilację wykonuje się przy użyciu sprzętu emitującego światło pulsacyjne, czyli tak naprawdę lampy z wysokoenergetycznym błyskiem, który atakuje włos u jego nasady, niszcząc jego komórki. Włosy odrosną dopiero wtedy, gdy komórki się zregenerują, co może trwać miesiące lub lata, albo wcale.
Choć bardzo skuteczna, fotoepilacja, jak każda metoda usuwania włosów, nie jest trwała. Włosy mogą powrócić, choć w mniejszej ilości i znacznie drobniejsze, dlatego zaleca się coroczną konserwację.
Fotoepilacja jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, może być wykonywana na każdej części ciała, ale, aby uzyskać pożądane efekty, włosy muszą być w fazie wzrostu, innymi słowy, nie można ich wyrywać ani golić.
Ile sesji Fotoepilacji jest koniecznych?
Liczba sesji zależy od koloru, gęstości i średnicy włosów, a także od czynników genetycznych i hormonalnych oraz obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Również czas każdej sesji będzie zależał od obszaru, nad którym pracujesz, mały obszar może zająć zaledwie 5 minut, natomiast większy obszar może zająć nawet 60 minut.
Jednakże, podczas gdy zależne od powyższych czynników, cztery do pięciu sesji są wymagane, aby uzyskać wyniki, jednak nie powinno być więcej niż jedenaście sesji.
Co powinieneś wiedzieć:
1. Aby zapobiec ewentualnym urazom, należy unikać zabiegów na brwiach i zachować szczególną ostrożność podczas otwierania nosa i zewnętrznego przewodu słuchowego, w okolicach oczu i warg, w okolicach odbytu i narządów płciowych , na sutkach, w miejscach z pieprzykami i brodawkami, na bliznach, u pacjentów z żylakami i na miejscach wytatuowanych.
2. Osoby o ciemnej skórze nie powinny mieć wykonywanej fotoepilacji, ponieważ ryzyko wystąpienia oparzeń, keloidów czy hipopigmentacji jest wysokie. U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi i cukrzycą mogą wystąpić powikłania. Ludzie z ranami lub infekcjami powinni być leczeni przed posiadaniem fotoepilacji.
3. Niektóre leki mogą zakłócać leczenie, np. antybiotyki, środki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, leki antyrytmiczne i kortykoidy.
4. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny mieć wykonywanej fotoepilacji.
5. Przed zabiegiem nie można opalać się od 10 do 30 dni, a po fotoepilacji należy odczekać 10 dni. Po fotoepilacji koniecznie należy stosować filtry przeciwsłoneczne. No cóż, krem do opalania jest zawsze niezbędny! Nie należy stosować Fotoepilacji na opaloną skórę.
6. Po każdej sesji należy natychmiast odświeżyć obszar, nałożyć krem łagodzący, a następnie krem nawilżający. Nie wystawiaj się na działanie promieni słonecznych i zawsze używaj kremów z filtrem o minimalnym poziomie ochrony 30.
7. Aby uniknąć wyżej wymienionych zagrożeń, zabieg fotoepilacji wykonuj tylko jesienią, zimą lub wiosną, kiedy skóra jest mniej narażona na działanie promieni słonecznych, aby uniknąć poparzeń i innych reakcji.
Zobacz także:
- Czy ekspozycja na słońce jest synonimem raka skóry?
- Mezoterapia: wszystko, co musisz wiedzieć
- Hidrolinfa: co to jest i jak działa?
- Korzyści płynące z drenażu limfatycznego