Share the post "Jak leczyć przykurcz mięśnia i pozbyć się bólu"
- Podziel się...
Przykurcz mięśni jest jednym z głównych winowajców bólu pleców, ramion i szyi, mimo że może wystąpić w każdej innej części ciała, jak nogi czy nawet palce. Tam gdzie jest mięsień, może powstać przykurcz. Biorąc pod uwagę, że 50% naszej masy to tkanka mięśniowa, a ta dzieli się na 400 mięśni, ich posiadanie jest bardzo naturalne.
Jak zapobiegać skurczom mięśni
Chroń swoje zdrowie!Otrzymuj ekskluzywne treści i zakwalifikuj się do pełnego przeglądu. Zarejestruj się już teraz!
Za pojawienie się przykurczów mięśniowych odpowiedzialne są różne czynniki, takie jak stres, brak elastyczności, sztywność mięśni, zmęczenie, jednak niejednokrotnie są one wynikiem złej postawy i złego gestu technicznego.
Sposobem na ich zapobieganie jest zmniejszenie niepokoju, rozłożenie obciążenia na obie strony ciała, nie pozostawanie zbyt długo w tej samej pozycji oraz utrzymywanie prawidłowej postawy siedzącej i stojącej. Oprócz nich są jeszcze dwa środki, które są niezbędne: ćwiczenia dla silniejszych mięśni i kości oraz rozciąganie przed i po treningu.
5 Zabiegi łagodzące przykurcze mięśniowe
1. gorąca woda
Dobrym sposobem na uwolnienie mięśni od nagromadzonego napięcia jest kąpiel w gorącej wodzie, przykładając wodę do chorego miejsca. Ulgę przynoszą także relaksujące kąpiele z ciepłą wodą i solami na bazie magnezu.
2. Infuzje
Na bazie rozmarynu, lawendy lub tymianku. Wystarczy zagotować kilka gałązek w gorącej wodzie i odcedzić, aby wydobyć ich esencje. Następnie zmieszaj wodę z glinką, aby uzyskać jednorodną pastę, którą należy nałożyć, jeszcze ciepłą, na dotknięte chorobą miejsce na 20 minut.
3. Wapń, potas i magnez
Odwodnienie i brak tych minerałów może potencjalnie powodować skurcze. Jak wiadomo, wapń jest niezbędny do wzmocnienia kości i mięśni, pokarmy bogate w potas są fundamentalne dla silniejszych mięśni, a magnez jest źródłem energii, aktywuje witaminy i jest przeciwzapalny. Działanie tych minerałów będzie bardziej prewencyjne, więc włącz je do swojej diety:
- Awokado
- Broda
- Rukiew wodna
- Migdały
- Orzeszki ziemne
- Dynia
- Banan
- Ziemniak
- Słodki ziemniak
- Burak
- Rumianek
- Marchewka
- Kapusta
- brukselka
- Szpinak
- Fasola
- Figi
- Produkty mleczne
- Wyłącznie
- Orzechy włoskie
- Łosoś
- Pietruszka
- Daty
4. Stretching
Jak już powiedzieliśmy, rozciąganie jest absolutnie niezbędne przed treningiem, ale może być również wielką ulgą, jeśli po ciężkim dniu pracy lub stresującym okresie czujesz, że na przykład mięśnie nóg są napięte, szyja lub plecy są spięte.
Zrób sesję rozciągania przed pójściem spać lub, jeśli jest to powtarzający się problem, zacznij ćwiczyć pilates lub jogę. Twój szkielet będzie ci wdzięczny!
5. Fizjoterapia
Gdy powyższe triki nie działają, czas skonsultować się z fizjoterapeutą. Przy okazji, tak jak robisz coroczne rutynowe badania kontrolne - medycyna ogólna, ginekologia, dermatologia, etc., tak samo zalecamy, abyś przynajmniej raz w roku odwiedził fizjoterapeutę w celu leczenia i zapobiegania przyszłym problemom.
Uwierz nam, gdy powiemy Ci, że wiele dręczących Cię dolegliwości ma związek z Twoim szkieletem.
Jeśli chodzi o przykurcze mięśniowe, terapeuta może pomóc poprzez zastosowanie technik fizjoterapeutycznych, takich jak masaże, ćwiczenia rozciągające, progresywna relaksacja lub kinesio taping do dotkniętych mięśni.
Zobacz także:
- Znaczenie rozciągania
- 9 Ćwiczeń rozciągających, które musisz wykonać po treningu
- Korzyści płynące z pilatesu
- Posturologia: co to jest?