Share the post "Body Combat: sport pełen wyzwań
- Podziel się...
Przyjechał, zobaczył i wygrał. Body combat to jeden ze sportów, który potrzebował najmniej czasu, aby stać się popularnym w siłowniach na całym świecie. Urodzony w 2000 roku, w Nowej Zelandii, sport ten wykorzystuje ruchy z wielu różnych sztuk walki, takich jak Karate, Boks, Kickboxing, Thai Chi i Taekwondo, między innymi.
Nie dajcie się jednak zwieść jego nazwie. Pomimo nazwy i faktu, że stosuje konkretne techniki samoobrony, body combat nie jest techniką walki, ale modalnością fitness, która trenuje ciało poprzez choreografie z wysoce motywującą muzyką.
Żegnajcie kalorie!
Czy chciałbyś otrzymać plan treningowy?Pobierz swój indywidualny plan treningowy już teraz i osiągnij swoje cele! Porozmawiaj z naszym trenerem personalnym i odbierz swój plan treningowy.
Zajęcia są fantastycznym momentem na uwolnienie nagromadzonego stresu i napięcia, przy jednoczesnej poprawie wydolności fizycznej, której towarzyszy ogromne poczucie dobrostanu.
Szczególnie nadaje się do pracy nad siłą, elastycznością i wytrzymałością, podczas sesji studenci stawiają czoła wyimaginowanemu przeciwnikowi, kopiąc, uderzając, jabbing i katas, jednocześnie walcząc z nadmiarem kalorii. Już na jednych zajęciach można spalić ponad 500 kalorii.
Poprzez body combat pracujemy nad wszystkimi grupami mięśniowymi, szczególnie górnymi: brzuchami, ramionami, barkami i plecami. Oprócz tego, że wzmacnia i tonizuje ciało, poprawia również wydolność sercowo-naczyniową, koordynację, siłę mięśni, postawę, zwinność i elastyczność.
Jaka jest struktura zajęć?
To, co czyni ten sport tak atrakcyjnym, to fakt, że łączy on zaraźliwą muzykę z odpowiednio przygotowanymi choreograficznie technikami sztuk walki.
Zajęcia odbywają się w karkołomnym tempie i nie ma czasu na odpoczynek. Koncentracja to podstawa, aby osiągnąć fikcyjne cele. Trwające 1 godzinę, każde zajęcia podzielone są na 10 rutyn i odbywają się w trzech fazach.
1. Rozgrzewka
Zajęcia rozpoczynają się przy dźwiękach nieco bardziej umiarkowanej muzyki, aby rozpocząć rozgrzewkę i przygotować ciało do czekającego nas intensywnego i wymagającego treningu.
2. Praca aerobowa i mięśniowa
Po zakończeniu rozgrzewki czas na "walkę" poprzez choreografie z ekscytującymi kombinacjami ciosów i kopnięć. A ponieważ brzuchy też są ważne, jest tor poświęcony właśnie ich wykonywaniu.
3. Relaks
To już ostatnia faza. Po bardzo energicznym i intensywnym treningu należy się zrelaksować i rozciągnąć. Twoje mięśnie będą ci wdzięczne i ty też.
Kontrola intensywności treningu
W zajęciach body combat mogą brać udział osoby w każdym wieku. Jednak, mimo że jest on specjalnie zaprojektowany tak, aby każdy mógł go praktykować, mogą istnieć pewne ograniczenia dla osób ze specyficznymi problemami fizycznymi.
Ważne jest również, aby znać ograniczenia fizyczne każdej osoby i podjąć pewne środki ostrożności, ponieważ ten sport wymaga wiele od ciała fizycznego i ważne jest, aby uniknąć ewentualnych urazów.
Ale jedną z wielkich zalet tego sportu jest to, że to od Ciebie zależy kontrola intensywności treningu poprzez zwiększanie lub zmniejszanie amplitudy i szybkości ruchów.
Atmosfera, połączenie i energia treningu grupowego tworzona na każdych zajęciach zmotywuje Cię do osiągnięcia intensywności i objętości pracy, o której nigdy nie myślałeś, że jest możliwa. I to nie mówiąc o bardzo zdrowym uwalnianiu negatywnej energii!
Zobacz także:
- Body Attack: spalanie do 800 kcal na zajęciach
- Najlepsze zajęcia taneczne, aby schudnąć
- Insanity: program fitness, który gwarantuje rezultaty
- Trening crossowy: co jeść przed i po treningu