Share the post "RPM: stracić nawet 800 kcal na treningu"
- Podziel się...
Szukasz zabawnych, szybkich zajęć, które pozwolą Ci schudnąć i pracować nad kilkoma grupami mięśniowymi jednocześnie? A co z klasą RPM? Niektórzy mówią, że ten sport to rewolucja fitness na kółkach. A jeśli jesteś tego ciekawy, to poczekaj i zobacz, co może zrobić dla Ciebie kilka zajęć z RPM.
Czy masz już swój plan treningowy?Pobierz swój indywidualny plan treningowy już teraz i osiągnij swoje cele! Porozmawiaj z naszym trenerem personalnym i odbierz swój plan treningowy.
RPM: co to jest?
Skrót RPM oznacza Raw Power Motion. Jest to rodzaj indoor cycling, który zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie. Koncepcja jest prosta. Zajęcia grupowe trwające 45 minut, w towarzystwie instruktora, który objaśnia ruchy do wykonania (symulacja np. stromych podjazdów, prostych, szczytów górskich, prób szybkościowych lub treningu interwałowego), a wszystko to przy dźwiękach żywej muzyki, która nadaje tempo zajęć.
Korzyści
W tym sporcie nie brakuje korzyści. Nic dziwnego, że zajęcia te są coraz częściej poszukiwane na siłowniach. I jedno jest pewne, niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swoją odporność fizyczną, czy schudnąć, zajęcia RPM Cię nie zawiodą.
RPM jest nazywany "zabójcą kalorii" i można zrozumieć dlaczego. Jest to jedna z najbardziej wyczerpujących modalności, jakie można uprawiać, a dowodem na to jest liczba kalorii, jakie pozwala wyeliminować na jednych zajęciach, których jest wiele, a dokładniej średnio od 700 do 800 kalorii. A to spalanie kalorii dzieje się w trakcie zajęć i po nich. To więcej niż wystarczający powód, aby zrozumieć, co sprawia, że ten sport jest świetny dla tych, którzy chcą schudnąć.
Ale to nie wszystko. Spójrzcie:
- Poprawia wydolność krążeniowo-oddechową (ze względu na intensywność treningu, RPM jest jednym z najbardziej efektywnych treningów krążeniowo-oddechowych. Oprócz poprawy wydolności układu krążenia i płuc, obniża również (i kontroluje) ciśnienie krwi, kontroluje poziom cholesterolu, wzmacnia pracę serca i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy czy osteoporozy);
- Zwiększa masę mięśniową, siłę mięśni i wytrzymałość (wykonywanie RPM przyczynia się do eliminacji tłuszczu - a w konsekwencji do zwiększenia masy mięśniowej - przy jednoczesnym zwiększeniu siły i wytrzymałości mięśni oraz jednoczesnym treningu tlenowego i beztlenowego systemu energetycznego)
- Tonizuje mięśnie (dokładniej pośladki i uda. Zajęcia RPM pracują również nad ramionami, mięśniami brzucha i odcinkiem lędźwiowym, w zależności od przyjętych na zajęciach pozycji);
- Przyczynia się do zwiększenia gęstości kości;
- Przyczynia się dosocjalizacji i dobrego samopoczucia ćwiczących (korzyści są nie tylko fizyczne, ale i emocjonalne. Dość motywujące, zajęcia RPM przyczyniają się do uwalniania endorfin, które zapewniają dobre samopoczucie, nie wspominając o tym, że będąc zajęciami grupowymi pozwalają na większą socjalizację).
Jak widać, nie brakuje dobrych powodów, by spróbować swoich sił w zajęciach RPM. Dwa do trzech razy w tygodniu to zalecane dawkowanie, aby osiągnąć najlepsze rezultaty i zagwarantować niezbędny okres odpoczynku między każdymi zajęciami.
Zobacz także:
- Zajęcia spinningowe na zgubienie cellulitu
- Schudnij dzięki zajęciom rowerowym
- Wszystkie zalety spinningu
- Cardio vs kulturystyka: co wybrać?