Share the post "Karboksyterapia: CO2 na koniec cellulitu i rozstępów"
- Podziel się...
Karboksyterapia to rewolucyjny zabieg estetyczny, który wykorzystuje dwutlenek węgla do leczenia rozstępów, zmarszczek, cieni, żylaków i cellulitu, ale także blizn i łuszczycy. Zabieg karboksyterapii można wykonać na różnych częściach ciała, a mianowicie na brzuszku, ramionach, pośladkach, nogach, szyi oraz na twarzy. Choć jest to nowa technika w leczeniu estetycznym, to we Francji jest stosowana od 1920 roku w leczeniu różnych patologii, zwłaszcza problemów z krążeniem.
Zwróć uwagę:Wskaźnik BMI to prosty i skuteczny sposób na sprawdzenie, czy Twoja waga jest idealna. Zrób test teraz.
Jak działa karboksyterapia?
Karboksyterapia nie wymaga operacji, sedacji ani hospitalizacji, jednak powinna być wykonywana wyłącznie przez wyspecjalizowanych specjalistów, takich jak chirurdzy plastyczni czy dermatolodzy. Zabieg odbywa się poprzez infiltrację dwutlenku węgla za pomocą bardzo cienkich igieł, o średnicy zaledwie 3 mm.
Dwutlenek węgla (CO2) jest naturalnie produkowany przez nasz organizm i dlatego jest bezpieczny i skuteczny. Dwutlenek węgla stosowany w karboksyterapii eliminuje komórki tłuszczowe, sprzyja tworzeniu się kolagenu i elastyny oraz powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co umożliwia większy przepływ krwi w tkankach. Rezultat: więcej tlenu w leczonym obszarze, mniej komórek tłuszczowych, odmłodzona i jędrniejsza skóra.
W większości przypadków rezultaty karboksyterapii są bardziej widoczne w początkowych etapach, zwłaszcza w przypadku cellulitu. W przypadku rozstępów - tylko wtedy, gdy mają jeszcze różowawy odcień, co pozwala na regenerację tkanek.
Czy to boli? Choć osoby wykonujące ten zabieg gwarantują, że jest on bezbolesny i możesz czuć jedynie lekkie ukłucie i pieczenie, to prawda jest taka, że osoby, które miały karboksyterapię mówią, że ból wcale nie jest delikatny, więc bądź przygotowany.
Jak długo trwa leczenie?
Każda sesja karboksyterapii może trwać od 10 do 30 minut, a do wyeliminowania cellulitu może być potrzebne od 10 do 15 sesji, w zależności od rozciągnięcia, ale wyniki zaczynają być widoczne po piątej sesji. Na ogół efekty utrzymują się przez pół roku, jednak wszystko zależy od tego, jak dbasz o swoje ciało.
Jakie są przeciwwskazania?
W wyniku użądlenia mogą wystąpić niewielkie krwiaki, które znikają w ciągu kilku dni. Inne przeciwwskazania nie są znane, ponieważ dwutlenek węgla jest gazem bezpiecznym, produkowanym przez nasz organizm, dlatego nie powoduje alergii i zabieg jest bezpieczny.
Podkreślamy jednak, że fundamentalne znaczenie ma to, aby była ona przeprowadzona przez wyspecjalizowanych fachowców. Jakiekolwiek powikłania zdarzają się tylko wtedy, gdy technika jest źle wykonana i trafia np. w naczynie krwionośne.
Na koniec jeszcze jedna rada: nie ma sensu inwestować czasu i pieniędzy w zabieg karboksyterapii, jeśli po jego zakończeniu nie zmienimy drastycznie swoich nawyków żywieniowych. Jedynym sposobem, aby nie odzyskać wiotkości jest zdrowe odżywianie i codzienne ćwiczenia fizyczne.
Zobacz także:
- Mezoterapia: wszystko, co musisz wiedzieć
- Hydrolimfa: czym jest i jak działa
- Akupunktura na odchudzanie
- Oblicz tutaj swoje BMI i dowiedz się, jaka jest Twoja idealna waga.