Share the post "6 rzeczy, które należy zrobić, aby poród był prosty"
- Podziel się...
Przygotowanie do porodu rozpoczyna się w dniu, w którym dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, od tego momentu wszystkie Twoje działania będą miały wpływ na czas porodu.
Nadchodzące tygodnie są długie, mogą pojawić się pewne obawy, ale jeśli otoczysz się zaufanym zespołem medycznym i zastosujesz się do naszych wskazówek, łatwiej będzie opanować niepokój i mieć tak gładki poród, jak to tylko możliwe.
Dbałość o dietę, ćwiczenia, kurs przygotowania do porodu i edukacja na nadchodzące 40 tygodni to już dobry sposób na przygotowanie się do porodu.
6 Wskazówek, jak przygotować się do porodu
Zwróć uwagę:Więź, która istnieje między matką a dzieckiem jest najsilniejsza! Już teraz poznaj wszystkie wskazówki dla Ciebie i Twojego dziecka.
1. Staranne karmienie
To zawsze pierwszy krok i podstawa zdrowia, niezależnie od tego, czy spodziewasz się dziecka, czy nie.
Staranna dieta i przyjmowanie suplementów zaleconych przez lekarza nie tylko zmniejsza ryzyko powikłań w czasie ciąży, ale także podczas porodu. Na przykład nadwaga zwiększa ryzyko nadciśnienia, cukrzycy, stanu przedrzucawkowego i powikłań podczas porodu.
Stosuj zbilansowaną i podzieloną na frakcje dietę, czyli spożywaj siedem posiłków dziennie, w których powinny znaleźć się: dwa owoce dziennie, świeże i gotowane warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko i produkty mleczne.
Zwróć szczególną uwagę na białe mięso, ryby, jaja, mleko, zboża, soję i fasolę jako źródła białka. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Unikaj wędlin, słodyczy, przetworzonej żywności i wyeliminuj napoje alkoholowe.
2. Więcej czasu dla ciebie
Ludzie powiedzą ci, że "ciąża to nie choroba", a także, że "możesz wszystko" i nawet jeśli jedno i drugie jest prawdą, zwolnij. W zasadzie nie będziesz mógł przestać pracować, ale nie daj się pochłonąć rutynie, stresowi i codziennemu pędowi.
Wszystko to będzie miało swoje odzwierciedlenie w dalszej części artykułu. Między męczeniem się wykonując jakiekolwiek obowiązki, a poświęceniem kilku godzin na randkę, relaks i marzenia o swoim dziecku... tysiąc razy to drugie. Niech świat czeka!
3. Bądź aktywny
Mimo poprzedniego punktu, pozostań aktywny do jak najpóźniejszego momentu. Ważne jest, żeby się socjalizować z przyjaciółmi, odpoczywać, marzyć, jednak według dr Marceli Forjaz, ginekologa/położnika, kobiety w ciąży, które pracują do późna, mają szybszy poród i wyższy odsetek normalnych porodów.
Gdy utrzymanie normalnego rytmu pracy jest już zbyt bolesne, negocjuj ze swoją firmą liczbę godzin pracy.
► Dowiedz się tutaj o ćwiczeniach, które należy wykonywać w czasie ciąży.
4. Sen ma kluczowe znaczenie
Kobieta w ciąży powinna spać od 7 do 8 godzin na dobę. Pominięcie tego reżimu raz na jakiś czas jest w porządku, jednak jeśli przez system nie śpisz godzin, których potrzebuje Twój organizm, odbije się to później. Nieuregulowane życie obniża twoją jakość jako "inkubatora", a to może utrudniać poród.
5. Żegnajcie uzależnienia!
Pożądane byłoby całkowite zrezygnowanie ze wszystkich nałogów, ale jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej ogranicz je w jak największym stopniu. Ważne jest więc wyeliminowanie spożywania napojów alkoholowych, tytoniu i środków odurzających.
Na przykład, jeśli chodzi o tytoń, to zaburza on funkcję łożyska polegającą na odżywianiu i dotlenianiu dziecka. Skurcze wpływają również na naturalne unaczynienie łożyska, a jeśli dodać do tego zwapnienie spowodowane paleniem papierosów, dziecko może wcześniej wykazywać oznaki cierpienia i konieczne może być cesarskie cięcie.
6. Kontroluj swój umysł
To naturalne, że w czasie ciąży odczuwasz większy niepokój i lęk. Wszystko jest nowe, w pierwszych miesiącach prawie nie odczuwa się żadnych znaków, trudno jest sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem i pojawia się strach. Skonfrontuj się z tym. Zaufanie. Uwierz, że wszystko będzie dobrze i spróbuj nauczyć się technik relaksacyjnych, które pomogą Ci się uspokoić.
Staraj się nie słuchać ani nie czytać złowieszczych historii, które inne matki każą sobie opowiadać. Zignoruj je. Zamiast tego wyobraź sobie, że Twoje dziecko rośnie w Twoim brzuszku, w ciepłym, komfortowym otoczeniu, gotowe dać Ci wszystko, czego potrzebujesz. Wizualizuj sobie, że Twoje dziecko tańczy w Twoim brzuchu, zmienia pozycję, przygotowuje się do porodu, a Twoje ciało mu towarzyszy.
Spróbuj wykonywać ćwiczenia wizualizacyjne i mentalizacyjne, nie lekceważ potęgi umysłu dla szczęśliwego porodu!
Zobacz także:
- Zajęcia przygotowujące do porodu: niezastąpiona pomoc
- Poród w wodzie: zalety i wady
- Poród w wodzie: zalety i wady
- Ciąża krok po kroku